Nie od dzisiaj wiadomo, że jeśli chcemy mieć rzetelnie wykonaną pracę należy powierzyć ją w ręce fachowca. Jest to niezwykle ważne przy remoncie auta, a zwłaszcza przy restaurowaniu zabytkowego egzemplarza. Dodatkowym plusem byłoby gdyby mechanik nie tylko doskonale znał się na swojej pracy, ale również był pasjonatem zabytkowych aut co daje gwarancję, że podejdzie do pracy z dbałością i ogromnym entuzjazmem.

Wiele osób uważa, że renowacja zabytkowych aut to doskonały pomysł na biznes. Nie wystarczy jednak patrzeć pod kątem potencjalnego zarobku. Żeby się tego podjąć trzeba dobrze się znać na ten pracy. Technologia, która odeszła już do lamusa może być nie lada wyzwaniem w naprawie. Zwłaszcza, że niewinny wyciek może być wynikiem zużytej uszczelki lub zwiastować poważną usterkę w całym układzie.

W naprawie zabytkowych aut wiele czynników może przysporzyć kłopotów. Pod kątem technicznym części z wycofanych z produkcji modeli są jak białe kruki. W wielu przypadkach taki element można zdobyć jedynie z prywatnych zbiorów kolekcjonerów aut, którzy niechętnie je oddają. Po zdobyciu takiej części należy posiadać wiedzę jak ją wymienić nie robiąc przy tym dodatkowych szkód.

Renowacja zabytkowego auta to również przywrócenie jego dawnej jakości estetycznej. Efekt wizualny rzuca się w oczy przed sprawdzeniem stanu technicznego. Karoseria, felgi, tapicerka, elementy deski rozdzielczej wszystko to może odzyskać nowy i świeży wygląd pod warunkiem, że trafi w ręce specjalisty. Niezwykle istotne jest aby lakiernik z dbałością pozbył się rdzy czy ubytków i zabezpieczył blachy przed powrotem korozji. Felgi, zderzaki lub inne elementy chromowane jeśli nie są dostępne nowe części zamienne można poddać piaskowaniu i ponownemu chromowaniu. Kanapy można wymienić w całości lub zamówić u tapicera jedynie obicia. Należy pamiętać, że przy braku oryginalnych części zamienniki powinny być możliwie najbardziej zbliżonej do wersji podstawowej i w oldschoolowym wnętrzu nie wyglądał jak oderwany od rzeczywistości.

Po dokonaniu pełnej naprawy i renowacji możemy takie auto sprzedać kolekcjonerom ze sporym zyskiem lub dając mu drugie życie wyruszyć nim na drogę.