Portal internetowy Auta PRL powstał z myślą o fanach motoryzacji, którzy doceniają postęp technologiczny, ale sercem pozostają przy ponadczasowych klasykach. Nie tylko zagraniczni konstruktorzy zapisali się na kartach historii motoryzacji, dlatego na naszym portalu znajdziesz między innymi auta, które wyprodukowano w naszym kraju w ubiegłym stuleciu. Przedstawimy i krótko scharakteryzujemy auta poruszające się po polskich drogach w ubiegłym stuleciu. Wśród informacji stricte technicznych znajdziesz również wiele ciekawostek dotyczących między innymi etymologii nazwy danego modelu.

Nie jesteśmy anonimowi. Możesz przeczytać o każdym z tworzącym ten portal krótką notkę jak również skontaktować się z nami.

Portal Auta PRL stanowi kompendium wiedzy na miłośników zabytkowych aut. Znajdziesz u nas informacje o kalendarium najciekawszych wydarzeń motoryzacyjnych na nadchodzący sezon. Podpowiemy, na co zwrócić szczególną uwagę w procesie renowacji. Dowiesz się jak odrestaurować czy konserwować swoje auto by zachowało lub odzyskało swój dawny charakter. Dokładnie scharakteryzujemy, jak wyglądają procedury przy rejestracji auta zabytkowego. Jakie urzędy odwiedzić i jakie dokumenty przedstawić, aby uzyskać żółte tablice rejestracyjne. Dowiesz się również jakich formalności trzeba dopełnić, aby ubezpieczyć zabytkowe auto oraz jakiego fortelu użyć, kiedy towarzystwo ubezpieczeniowe chce na Tobie tylko ubić interes.

Nasz portal to również miejsce zjednoczenia fanów motoryzacji a co za tym idzie pewny i bezpieczny rynek dający możliwość wystawienia ogłoszenia o sprzedaży lub chęci zakupu auta jak również części. Wszystkie oferty z dziedziny zabytkowych aut w jednym miejscu? Znalezienie rzetelnego źródła jeszcze nigdy nie było tak dziecinnie proste!

Chcesz podzielić się z nami swoją wiedzą i pasją? Nasz głowy są otwarte. Napisz do nas a kto wie, może z czasem staniesz się współtwórcą naszego portalu.