Targi pojazdów zabytkowych to możliwość zebrania w jednym miejscu tysięcy pasjonatów motoryzacji. To wspaniała okazja żeby nacieszyć oko tym niecodziennym widokiem klasyków utrzymanych w wyjątkowym stanie technicznym i estetycznym. Dzięki temu, że odbywają się one w wielkopowierzchniowych halach wystawcy mogą zaprezentować egzemplarze z różnych epok w dziejach motoryzacji. Najczęściej pojawiają się perełki z lat 20-stych i 30-stych, czasów powojennych jak również z okresu, który w Polsce znany jest jako PRL. Ale to nie tylko niecodzienna ekspozycja jest celem takiego wydarzenia.

Targi to przede wszystkim miejsce handlu ze sprawdzonego i wierzytelnego źródła. Wystawcy oferują zwykle po kilkanaście modeli z różnych pólek cenowych więc w zależności od upodobań i możliwości finansowych każdy znajdzie coś dla siebie. Takie targi to nie lada gratka dla kolekcjonerów zabytkowych aut ponieważ można znaleźć wyjątkowe modele, których na rynku nie pozostało już wiele egzemplarzy a już na pewno nie w takim stanie.

Dodatkowym atutem takiego wydarzenia jest giełda części, na której wystawcy oferują nie tylko zamienniki ale i oryginalne części do zabytkowych aut, które na rynku są wyjątkowo trudne do zdobycia. Większość z nich sprowadzana jest na tą okazję z zagranicy, a wyjątkowo rzadkie części zwykle pochodzą z prywatnych zbiorów. Dla majsterkowiczów, którzy sami postanawiają odrestaurować klasyki, które jako pamiątki rodzinne odziedziczyli w spadku, to konieczne do odwiedzenia miejsce.

Targi te bardzo często przeprowadzane są w stylistyce amerykańskiej gdzie wśród dodatkowych atrakcji są między innymi projekcje w oldschoolowym kinie samochodowym, food trucki z typowo amerykańskim jedzeniem i piwem, przy których fanatycy motoryzacji mogą godzinami opowiadać o swoich klejnotach koronnych. Zdobyte kontakty na takim evencie nierzadko owocują w przyszłości, gdy potrzebuje się części lub chce sprzedać zabytkowe auto.

Obowiązkowe wydarzenie w kalendarzu każdego pasjonata motoryzacji!