O obowiązku przeprowadzania corocznego badania technicznego wie każdy właściciel auta. Inną kwestią jest natomiast okresowy przegląd samochodu, który należy wykonać w terminie zalecanym przez producenta. Czym jest? Kiedy należy go przeprowadzić? I w końcu – komu najlepiej powierzyć to zadanie? Sprawdźmy!

Okresowy przegląd samochodu – czym jest?

Okresowy przegląd samochodu bardzo często mylony jest przez kierowców z obowiązkowym badaniem technicznym, które należy przeprowadzać każdego roku. Ten pierwszy jest całkowicie dobrowolny, a zalecają go producenci – po zakupie nowego auta. Warto jednak się na niego zdecydować, ponieważ rezygnacja z okresowego przeglądu samochodu wiążę się z ryzykiem utraty gwarancji producenta.

Jakie czynności wykonuje się podczas takiego przeglądu? Jego celem jest przede wszystkim dokładne sprawdzenie sprawności poszczególnych układów, a także wymiana filtrów oraz płynów eksploatacyjnych. Dzięki temu zyskasz pewność, że pojazd zostanie przygotowany do drogi i pozwoli Ci zachować komfort oraz bezpieczeństwo jazdy.

Kiedy przeprowadzić okresowy przegląd samochodu?

Termin okresowego przeglądu samochodu wyznacza producent auta, dlatego nie da się jednoznacznie stwierdzić, kiedy będzie miał miejsce w Twoim przypadku. Najczęściej jednak takie badanie przeprowadza się po roku od zakupu pojazdu albo przejechaniu określonej liczby kilometrów – np. 20-30 tysięcy.

Warto pamiętać, by udać się na okresowy przegląd samochodu w terminie, ponieważ jego przekroczenie będzie jednoznacznie z utratą gwarancji. To z kolei uniemożliwi Ci skorzystanie z usług specjalistów, którzy w razie jakiejkolwiek awarii usuną problem nieodpłatnie i w oparciu o najlepsze, w pełni oryginalne części zamienne.

Gdzie najlepiej udać się na przegląd?

Okresowy przegląd samochodu należy przeprowadzić w autoryzowanym serwisie producenta. Dzięki temu zyskasz pewność, że Twoja gwarancja na nowe auto będzie dalej obowiązywać, a wszelkie prace przebiegną w oparciu o doświadczenie i wiedzę specjalistów, a także oryginalne części zamienne. Przeprowadzanie okresowego przeglądu samochodu w dowolnym warsztacie jest więc nie tylko niezalecane, ale również niemożliwe.

Jeżeli posiadasz nowy samochód Toyoty, możesz przeprowadzić przegląd okresowy w serwisie Toyota Sabaj Łódź, który stanowi gwarancję wysokiej jakości usług. Zatrudnia specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, którzy nie tylko wymienią filtry i płyny eksploatacyjne, ale również usuną ewentualne usterki i w sposób kompleksowy przygotują Twój pojazd do dalszej jazdy. Co więcej, skorzystasz z oryginalnych części do Toyoty w Łodzi, które są lepsze od tanich zamienników.

Chcesz wiedzieć więcej o okresowym przeglądzie samochodu? Odwiedź stronę internetową https://www.toyotalodz.com.pl/, na której znajdziesz wszelkie niezbędne informacje. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości możesz skontaktować się z serwisem – specjalista odpowie na wszelkie Twoje pytania oraz umówi Cię na wizytę!