W dzisiejszych czasach coraz częściej podróżujemy i to licznie! Duża rodzina, czy paczka znajomych, która dojeżdża w miejsce urlopu kilkoma osobnymi samochodami to zawsze problematyczna sytuacja. Jeśli jeden z kierowców przez przypadek obierze złą trasę, to reszta później musi na niego czekać. Dlatego warto jest zapakować się razem w jeden środkiem transportu. Jak to zrobić? Dobrym pomysłem jest wynajem busa na tę okazję. Przekonaj się jak łatwo i szybko wypożyczyć busa na planowany wyjazd.

 

Wynajem busa, czy to dobry pomysł?

Bez wątpienia podróż busem, nawet takim z dziewięcioma miejscami to ogromna udogodnienie, które sprawdzi się lepiej podczas większego wyjazdu niż zwykły samochód. Jednak wiele osób ma wątpliwości związane z własnymi umiejętnościami prowadzenia sporo większego pojazdu niż samochód z 5-cioma miejscami. Jeśli chodzi o samą kwestię prawną, to wynająć bus w roli kierowcy może każda osoba, która posiada podstawowe prawo jazdy kategorii B. Wszystko zależy jedynie od naszej pewności siebie za kierownicą i nastawienia.

 

Z kierowcą, czy bez?

Oczywiście większość firm oferuje wynajem busów razem z kierowcą. Jest to spore udogodnienie, jeśli żaden z pasażerów nie czuje się na tyle pewnie za kierownicą, aby prowadzić bus. Ma to jednak również swoje wady. Termin wyjazdu musi być bowiem dostosowany do możliwości kierowcy. Jeśli więc chcesz sam się sprawdzić za kółkiem busa 9-osobowego, to warto tego spróbować. Należy pamiętać, że bus z 9-cioma miejscami to nie pojazd na 30 osób. Jego prowadzenie nie różni się znacząco od siedzenia za kierownicą zwykłego samochodu. Jedyne, na co powinniśmy się nastawić to wysoko osadzony fotel kierowcy.

 

Wygoda i bezpieczeństwo

To, na co warto zwrócić uwagę, jeśli chcemy kierować wynajętym busem, to model, jaki wypożyczamy. Szczególnie jeśli nie mamy doświadczenia z większymi pojazdami. Dlaczego? O wiele trudniej będzie nam prowadzić bus starej daty, w którym wszystko wydaje się niezwykle toporne. Dlatego tak ważne przy wynajmie busów jest to, aby zwrócić uwagę na firmę, która świadczy takie usługi. Często posiada ona na swojej stronie internetowej opis dostępnych busów wraz ze zdjęciami. Jest to nieporównywalnie większa wygoda, niż decydowanie się na wypożyczenie busa od osoby prywatnej, która nie dysponuje modelem lepszej jakości. Pamiętajmy, że zdecydowanie się na nowoczesny i wygody bus wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie za kółkiem, dzięki czemu podróż będzie bezpieczniejsza, a nam kierowanie będzie sprawiało po prostu przyjemność.

 

Kiedy warto zdecydować się na wynajem busów?

Na sam koniec słów kilka o tym, kiedy tak właściwie przyda nam się wynajęty bus na 9 albo i więcej osób (wtedy oczywiście wraz z kierowcą). Pierwszy przykład podany powyżej to wspólny wyjazd, urlop, wakacje, wycieczka wraz z liczną rodziną lub przyjaciółmi. Oczywiście, jeśli ma być to dłuższa trasa, a osób jest więcej niż 9, to warto zdecydować się na większy bus, który poprowadzi pracownik firmy przewozowej. Kiedy jeszcze sprawdzi się taka opcja? Chociażby podczas zorganizowanych przez nas wyjazdów pracowniczych albo nawet imprez integracyjnych. Często również bus na większą ilość osób przyda się podczas wesela po to, aby przewieźć gości spod kościoła po ceremonii ślubnej do miejsca, w którym odbywa się zabawa. Możliwości jest naprawdę wiele! Warto wiedzieć o możliwości wynajęcia busa na różne okazje!