Czyszczenie ulic jest ważnym zadaniem, które musi być realizowane z odpowiednią systematycznością oraz z zastosowaniem wysokiej jakości sprzętu. Firmy, które są każdego dnia odpowiedzialne za to zadanie są właściwie zobligowane do tego, aby wyposażyć się w kompaktowe zamiatarki, myjki czy też polewaczki. Dzięki wydajnym maszynom praca może iść znacznie szybciej i dawać lepsze rezultaty.

Tacy producenci jak Polska Schorling oferują zamiatarki, które mogą zostać zamontowane na ciężarowych podwoziach, co jest jednym z najlepszych rozwiązań. Kupując sprzęt od renomowanego producenta można liczyć także na profesjonalną opiekę pozakupową, a także serwisowanie maszyny w momencie, kiedy zajdzie taka potrzeba.

 

W jaki sposób w praktyce działają takie zamiatarki? Jakie dają możliwości?

 

Ich cechą charakterystyczną jest chociażby to, że najczęściej nie poruszają się ze zbyt dużą prędkością- zazwyczaj jest to prędkość do kilkunastu kilometrów na godzinę, która pozwala na dość dokładne czyszczenie powierzchni ulic. Zamiatarki koncentrują się na takich nieczystościach jak liście, odpady komunalne, większe części stałe, które nie powinny znajdować się na jezdni, pyły oraz kurz. Ze względu na charakterystyczną konstrukcję takiego urządzenia, zazwyczaj dzieli się je na dwa podstawowe typy: zamiatarki ssące oraz elewatorowe. Zamiatarki mogą posiadać także inne, dodatkowe funkcje, które sprawiają, że mogą nie tylko zamiatać, ale i bardziej dokładnie czyścić jezdnie, chodniki oraz pasy startowe. Umieszczenie na jednej ze szczotek specjalnego frezu umożliwia zdrapywanie z powierzchni jezdni trwałych zabrudzeń. Specjalne polewarki umożliwiają natomiast ograniczenie występowania pyłu podczas pracy takiej zamiatarki. Dodatkowe urządzenia rozdrabniające sprawiają, że zamiatarka może pracować bardzo długo i wydajnie gromadząc w swoim wnętrzu liczne zanieczyszczenia.