Gdy na świat przychodzi maluch, to wydaje się, że nie ma nic ważniejszego, niż zapewnienie mu bezpieczeństwa. Są sytuacje, które zawsze będą niosły za sobą pewnego rodzaju ryzyko. Bez wątpienia jedną z nich jest podróż samochodem. Dlatego też robimy wszystko, aby ochronić dziecko przed ewentualnymi skutkami wypadku. Wszyscy ci, którzy siedzą w temacie akcesoriów dla dzieci, na pewno słyszeli o fotelikach Maxi Cosi. W naszym artykule przybliżymy, za co tak właściwie są one cenione oraz, czy to w ogóle warte jest swojej ceny? Zapraszamy.

 

Fotelik fotelikowi nie równy

Jak się okazuje, nie wystarczy, że fotelik samochodowy wygląda na porządny. Liczy się działanie. Dlatego są foteliki tańsze i są droższe. Nie oznacza to, że te z niższej półki nie spełnią swojej funkcji. Spełnią. Natomiast w ich wypadku nie możemy posiłkować się testami najwyższej jakości. Takie przeprowadzane są przez ADAC. Dlaczego ich wyniki są wyznacznikiem wysokiego poziomu bezpieczeństwa? Dlatego, że wykonywane są w warunkach symulowanych, realistycznych i poważnych wypadków samochodowych. Można więc stwierdzić, że foteliki, które przejdą te testy z ocenami pozytywnymi, spełniają standardy bezpieczeństwa najwyższej jakości. Foteliki Maxi Cosi objęte tymi testami osiągają wysokie wyniki. Nic więc dziwnego, że wybierane są przez rodziców, którzy chcą mieć gwarancje zapewnienia dziecku najlepszej ochrony.

 

Foteliki Maxi Cosi – co je wyróżnia?

Każdy producent fotelików, co oczywiste, powinien mieć na uwadze przede wszystkim zdrowie i życie dziecka. Dlatego foteliki udoskonalane są w taki sposób, aby spełnić wszelkie wymagania. W przypadku Maxi Cosi jest to najwyższej jakości ochrona głowy i szyi dziecka w razie uderzenia, również bocznego. System montażowy ISOFIX również zasługuje na aprobatę. Wszystkie foteliki tej firmy są w niego wyposażone. Oznacza to nie tylko łatwość obsługi, ale i bezpieczeństwo. Montaż w takim wypadku polega na przyczepieniu bazy fotelika za pomocą specjalnych mocowań do uchwytów w aucie. Warto zaznaczyć, że kupując Maxi Cosi stacjonarnie, otrzymamy pomoc fachowca w zamontowaniu fotelika. To spore udogodnienie i gwarancja pewności i spokoju dla rodzica.

 

Baza to podstawa!

Czym jednak są wspomniane bazy i jaką rolę odgrywają? Bazy stanowią gwarancję bezpieczeństwa. Podczas jakiegokolwiek uderzenia, fotelik będzie stabilnie przymocowany i pozostanie na swoim miejscu. I to właśnie o stabilizację przede wszystkim chodzi. Osiągana jest ona dzięki nodze stabilizującej. Co do samego nakładania fotelika na bazę, to jak podaje producent, wystarczy jedno kliknięcie. Wszystko jest proste, intuicyjne i zarazem niezwykle bezpieczne. Ponadto Maxi Cosi posiada w swoich bazach wskaźnik, który informuje użytkownika o poprawności zamontowania fotelika. Jeśli więc nie skorzystamy z pomocy fachowca, to bez problemu poradzimy sobie z montażem sami.

 

Jaki model wybrać?

Gdy zadajemy sobie pytanie, jaki model będzie najlepszy, zwróćmy przede wszystkim uwagę na przedział wiekowy i wagowy. Następnie dopiero wybierzmy model, który spełnia ten warunek i odpowiada naszym oczekiwaniom. Wśród wielu modeli fotelików, niektóre zasługują na szczególną uwagę. Jest to, chociażby fotelik Maxi Cosi Pebble. Posiada on wszystkie nowoczesne funkcje opisane powyżej oraz trzypunktowe pasy bezpieczeństwa. Odpowiednio dobrana baza do niego sprawi, że montaż będzie zawsze łatwy i szybki. W tym wypadku będzie to baza Maxi Cosi FamilyFix. Warto jest zwrócić uwagę także na ulepszoną wersję Pebble, czyli Pebble PLUS. Charakteryzuje się ona posiadaniem dodatkowej wkładki dla niemowląt, która wpływa na komfort podróżowania. Baza do tego fotelika to Maxi Cosi 2wayfix. Polecamy zapoznać się z ofertą fotelików tej firmy. Każdy z nich jest produktem wysokiej jakości. Kwestia jedynie tego, czego dokładnie oczekujemy dla naszego malucha.