Własny samochód jest coraz częściej wybieraną opcją wśród podróżnych, którzy chcą dojechać na port lotniczy. Parkingi przy lotnisku są bardzo wygodnym i stosunkowo tanim rozwiązaniem, ale czy bezpiecznym? Jaki parking wybrać, aby podczas wakacji czy podróży służbowej mieć pewność, że po powrocie zastaniesz samochód w takim samym stanie, jak przed wyjazdem?

Parking strzeżony – najlepszy pomysł

Jeśli decydujesz się zostawić swój samochód na parkingu przy porcie lotniczym upewnij się, że jest on strzeżony przez całą dobę siedem dni w tygodniu. Tylko wtedy masz pewność, że auto będzie odpowiednio chronione. Im większy parking, tym lepiej, żeby pilnowało go więcej niż jedna osoba. Zwróć też uwagę na ogrodzenie parkingu – czy jest ono wystarczająco wysokie i solidne.

Warto również dopytać, czy parking posiada dodatkowe zabezpieczenia w postaci alarmu czy monitoringu. Są to niby drobnostki, ale to one decydują o bezpieczeństwie Twojego samochodu, kiedy Ty będziesz odpoczywał na zasłużonych wakacjach lub brał udział w spotkaniach służbowych.

Monitoring i ubezpieczenie to podstawa

Standardem na strzeżonych parkingach jest już monitoring, dlatego przed pozostawieniem samochodu upewnij się, że jest on zamontowany i działa. Będziesz czuł się dużo spokojniejszy, gdy oprócz strażnika i alarmu nad Twoim samochodem będzie czuwał także monitoring.

Niektóre parkingi przy lotniskach, jak Atmosfera w Katowicach – Pyrzowicach, oferują również ubezpieczenie samochodu na okres pozostawienia samochodu na swoim terenie. Warto się więc na nie zdecydować, ponieważ jest to dodatkowe zabezpieczenie.

Co jeszcze można zrobić, aby dobrze wybrać parking?

Przed wyborem parkingu przy porcie lotniczym warto poczytać w internecie opinie i dowiedzieć się, jakie są wady oraz zalety danego miejsca. Takie uwagi mogą być naprawdę pomocne.

Dodatkowym plusem parkingu będzie też to, jeśli oferuje transport pod drzwi terminala, nawet, gdy jest oddalony od niego tylko sto metrów.