Witold: według mnie próby obniżenia kosztów naprawy samochodu czy maszyn zawsze kończą się źle. Tak naprawdę pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć, a jeśli ktoś myśli inaczej to znaczy, że się łudzi. Odradzam serdecznie wszelkie tego typu próby, bo sam ich podjąłem kilka i zawsze okazywało się, że lądowałem w warsztacie z jeszcze gorszą usterką. Teraz już tego nie próbuje i od razu odwiedzam mojego zaprzyjaźnionego mechanika, który wiem, że rzetelnie wszystko naprawi.

Wanda: według mnie najlepszą metodą na obniżenie kosztów naprawa jest patrzenie mechanikom na ręce. Już nieraz zdarzyło mi się, że mechanicy powiedzieli, że coś zrobili, a gdy jechałam do innego to okazywało się, ze wcale nic nie było tknięte. To ogromna strata pieniędzy, dlatego uważam, że nie ma lepszej metody na oszczędzanie podczas naprawa, jak tylko dobrze przyglądać się swojemu mechanikowi. Jak po wielu próbach wreszcie trafiłam do warsztatu, który podchodzi do swojej pracy profesjonalnie. Nigdy nie biorą więcej samochodów niż są w stanie obsłużyć, nigdy też nie zdarzyło mi się, żeby oszukiwali mówiąc, że coś jest zrobione, a samochód za parę dni znów się psuł.

Arkadiusz: wiem, jak nie da się oszczędzić – kupując używane części. Spróbowałem tego dwa razy, za każdym razem chodziło o dość kosztowne części. Zamówiłem, zapłaciłem, część wyglądała na sprawną, zamontowałem, pochodziła miesiąc – dwa i odmawiała współpracy. Nauczony doświadczeniem teraz sięgam po sprawdzone zamienniki znanych marek, ostatnio na przykład kupiłem – silniki spalinowe marki lifan. Kupując nowe części dostaję na nie gwarancje i wiem, że posłużą mi one dłużej niż używki, a jeśli nie to zawsze mam podstawę do reklamacji.

Tadeusz: według mnie najlepiej jest naprawiać samochody czy maszyny samodzielnie. Jasne, nie każdy ma do tego smykałkę, ja na szczęście ja mam. Od dziecka lubiłem grzebać w silnikach i maszynach i tak jest do dzisiaj. Nie mówię, że zawsze mi wychodzi, ale po 20 latach grzebania się w mechanice jest już niewiele rzeczy, których sam nie zrobię. A jeśli nie jestem w stanie sam ich zrobić to najczęściej nie dlatego, że nie wiem jak, ale dlatego, że nie mam profesjonalnego sprzętu. Doszło do tego, że znajomi i sąsiedzi podrzucają mi swoje maszyny, żeby do nich zerkną czy coś szwankuje.

Klara: według mnie najlepszym sposobem na obniżenie kosztów napraw samochodów i maszyn jest znalezienie zaprzyjaźnionego mechanika. Nie koniecznie kogoś po szkołach, ale takiego, który zna się na sprzęcie.