Przy ciągniku bardzo ważny jest odpowiedni sprzęt. Bez niego, praca będzie bardzo ciężka. Kiedy hydraulika będzie nieodpowiednia lub złej jakości, ciągnik będzie spalał dużo benzyny i cała inwestycja będzie nieopłacalna. Złe oprzyrządowanie jest niebezpieczne, gdy przenosi się ciężkie przedmioty- może to stanowić zagrożenie dla innych, a także powodować ciężkie straty finansowe. Zakup odpowiedniej hydrauliki jest więc niezbędny, aby dobrze wyposażyć ciągnik lub dźwig.

Hydraulika siłowa do ciągnika siodłowego jest bardzo ważna, aby podnosić różne rzeczy. Nie jest to skomplikowany mechanizm, gdyż wykorzystuje po prostu prawa fizyki, które opiewają o ruchu cieczy. Jest to prawo Pascala. Najważniejsze jest to, że użycie małej siły, dzięki wykorzystaniu tego prawa, skutkuje uzyskaniem dużo większej siły w układzie.

Mimo to, zakup odpowiedniego sprzętu jest niezbędny. Tylko świetna jakość może być zapewnieniem o tym, że hydraulika nie zepsuje się w najbardziej niespodziewanym momencie. Dzięki zastosowaniu hydrauliki siłowej można używać bardzo wielkiej siły, która może podnosić coś albo ściskać. Jest to wszechstronne urządzenie i może być używane w wielu miejscach i w wielu okolicznościach jak przystawka odbioru mocy do Mercedesa.
Zastosowanie takiego sprzętu jak rotatory do złomu jest możliwe dzięki hydraulice siłowej. Jak sama nazwa wskazuje, rotator służy do rotacji, czyli obracania się danego przedmiotu.

Jest to bardzo ważne przy podnoszeniu złomu, aby obrócić go i przenieść w inne miejsce. W składach złomu jest to więc niezastąpione urządzenie, gdyż żaden człowiek nie jest w stanie nawet podnieść tak ciężkich przedmiotów, a co dopiero obrócić je lub podnieść bardzo wysoko. Zastosowanie hydrauliki siłowej, która wielokrotnie zwiększa siłę, jaką można byłoby użyć to standard na złomowiskach. Tylko tak można w stosunkowo prosty sposób operować na bardzo ciężkich metalowych przedmiotach.